İnci Abay Cansabuncu 

inci%252520abay_edited_edited_edited.jpg

İnci Abay Cansabuncu, Türkiye’nin öncü haber kanallarından birinin kurulduğu dönemde, ilk yayın ekibinin bir parçası olarak iş hayatına başladı. İçerik üretiminin en hızlı ve en yoğun olduğu habercilik dünyasında CNN International’ın Türkiye masasında, CNN Türk’te 9 yılı aşkın bir süre yer aldı. 2011 yılına kadar medya sektöründe farklı alanlarda görev alan İnci, bu dünyada bir çok ilke imza attı ve ödül kazandı.

Bir sonraki adım bir finans şirketinin dijital servisinin yeniden yapılandırılması operasyonunda ekip lideri olarak görev yaptı. Yaklaşık 5,5 yıl süren bu yolculukta, Türkiye’de bankacılık sektöründe yayın yapmak üzere kurulmuş bir internet televizyonu olan TEB KOBİ TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı.

Tüm bu süreçlerin arasına akademik eğitmen kimliğini de ekleyen Abay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde ‘Değişen Medya Dinamikleri ve Teknoloji ile Evrilen İletişim Endüstrisi’ konusunda dersler verdi.  Abay , İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi çatısında ‘Yeni Medya’ masterı ile Columbia Business School ve MIT Sloan ortaklığında ‘Digital Strategies for Businesses: Leading The Next-Generation Enterprise’ alanında pre-masterı ile, iki yüksek lisans programı bitirmiştir.

Kurumlar adına şirketlerin dijital dönüşümü, dijital toplulukların geleceğin iş modellerini oluşturmadaki gücü, platform tabanlı iş modellerinin kuruluşu/ piyasaya çıkma ve büyüme dönemlerine dair yolculuk stratejilerinin belirlenmesi ve işgücünün dijital dönüşümü uzmanlık alanları arasında.

Son dönemde kurucusu olduğu ‘GelecektekiSen’ ile, dijital hayatın yeni yetkinliklerini edinme noktasında kurumlar ve işgücünün dijital dönüşümlerine rehberlik ediyor. Abay Cansabuncu ayrıca teknoloji tabanlı şirketlerin danışma kurullarında yer alarak büyümelerine destek veriyor.

Bu şirketler arasında kadın ve iş hayatındaki yerini destekleyen dijital topluluk platformları da dikkat çekiyor.