Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

?Bugün ZAMANI YÖNETEN SİHİRBAZLAR hakkında yazmak istiyorum.  ?

Etrafımda görürüm, 

? Masasında tek bir evrak bulunmayan kapısı hep açık olan ne zaman konuşmak isteseniz randevu almadan size zaman ayırabilecek tepe yöneticileri var, çok da başarılılar, hayranım 

? Pandemi döneminde tüm yoğunluğuna rağmen (ve belki tükenmişliğine) ne işini ne ailesini ihmal etmeyen anneler var, hayranım 

? Sosyal medyada, yoğun ve kaliteli içerik paylaşımları olan ve blog yazan ve işini yöneten iş insanları var, onlara da hayranım. 

Zamanı yönetmek bence sihir istiyor, hepimiz için aynı olan tek şey ZAMAN 

?Son 2 ayımı haftada 2-3 gün Antalya’dan İstanbul’a gelerek ve eğitim vererek geçirdim. Daha önce İstanbul’da yaşarken farkında olmadığım , zaman yönetimine dair becerilerimi şimdi fark ediyorum.?

Zamanı yönetmek konusunda ben daha öğrenciyim. 

? Sürekli seyahat eden danışmanlar için hayat farklıdır, zamanınızı, işinizi, ilişkilerinizi farklı yönetmek zorundasınızdır. Çünkü zaman hep limitlidir. 

Ben çok şanslıydım, danışmanlığa ilk geçtiğimde çok danışmanlık dünyasında oldukça deneyimli ve güçlü bir mentorum vardı, sevgili @Çağlayan Çalışkan.  ? ? ? sürekli Viyana – İstanbul yapan, Almanya, Norveç, İngiltere, Amerika gibi bir çok farklı ülkede ve şehirde eğitim veren Çağlayan zamanı en iyi yönetenlerdendi.  

? Zamanı yönetmek konusunda hep anlatırdı , söylediklerinden bazılarını ve benim zaman içinde öğrendiğim diğerlerini aşağıda sizlere de aktarmak isterim. 

  1. Gelecekteki Sen ile ilgili hayal kur, nasıl bir yolda kalmak istiyorsun belirle. Nasıl bir yatırım yapacaksın kendine, hangi kaynakları alacaksın karar ver ve onları almak için uğraş
  1. Yapacağın işler için zaman limiti prensibini uygulaya. Aksiyon listesinde son tarihi yazman yeterli değil, o işi ne kadar sürede yapacaksın mutlaka netleştir ve hatta bunu ajandana koy. Ajanda da ne kadar süre belirtiyorsan o kadar süre içerisinde bitir işini. 

Çünkü her zaman daha iyisini , daha farklısını yapmak mümkün. Bunu uygulamaya başladığımdan beri daha kaliteli ve daha yalın içerik ürettiğimi ve dizayn yaptığımı görüyorum 

  1. Araba kullanma, taksi kullan o zamanını kitap okumaya, kafandaki fikirleri toparlamaya, bir içerik dizayn etmeye ayır. 
  1. İşini günü gününe , sıcağı sıcağına yap. Erteleme, iş senin peşinden gelmesin 
  1. Planlı ve verimli ol. İşleri nasıl daha faklı yaparım, hangi planlama bana süre kazandırır , süreci daha verimli hale getirir, her seferinde farklı bir şeyler dene en iyi yolu bul. 
  1. Pratik ol, örneğin seyahat çantanı hazırlamak için uzun bir zaman harcama, seyahatlerde giymek isteyeceğin kıyafetlerin ayrı bir dolapta olsun, oradan hemen seç ve koy. Seyahatte kullanacağın, eğitim malzemeleri, dokumanlar ayrı bir yerde olsun, tekrar tekrar düşünme 
  1. Önceliklendir, en acil ve en önemli olan işleri yap diğerlerini unut gitsin, ne zaman en acil ve en önemli oluyorlar o zaman onları da yap. 

? ️ @benjamin hardy’nin FUTURE SELF | 6 Things You Didn’t Know ( but should) | Benjamin Hardy – YouTube videosunu izledim bu sabah, bana çok iyi geldi. 

⚡️En temelde söylediği GELECEKTEKİ SEN BUGÜNKÜ SENDEN ÇOK FARKLI, 10 yıl önceki sen bugünkü sen ile aynı değil. ⚡️⚡️ Gelecekteki sen de aynı olmayacak, ama bunun için hayal kurmalı ve yatırım yapmalısın, ilişkilerine, gelişimine, hayat koşullarına vb. 

⚡️Psikiyatrist Gordon Livingston’a göre insanların mutlu olması için 3 sebep var. ⚡️

  • Bir şeyler yapmak 
  • Birilerini sevmek 
  • Dört gözle bekleyecek bir şeylerin olması 

Gelecekteki Seni hayal edersen o zaman eylem planı da oluşturuyorsun ve eylem planını gerçekleştirmek için motive de oluyorsun. 

Eylem planını gerçekleştirmek içinde zamanını iyi yönetmeyi öğrenirsin.  

Hayal etmek, motive olmak, zaman limitleri koymak, odaklanmak, önceliklendirmek ve sonuç odaklı olmak ZAMAN SİHİRBAZlarının en önemli özellikleri.

Kendi hayalime hizmet ettiğim için, kendi hayalimin peşinden gittiğim içinde o zaman dilimlerinde yaşanan yoğunluklar, stresler , yorgunluklar hiç görülmüyor, sadece başarmış olduğunuz için kendinizi mutlu hissediyorsunuz 

Sevgilerimle 

Ayşe 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.